Lanetli Prenslik Monako

Lanetli Prenslik Monako

8 Temmuz 2012 2 Yazar: damladogan

“Lanetli Prenslik”te çocuk doğurmadan boşanması yasak olan bir prenses: Charlene Wittstock

36 bin nüfuslu Monako Prensliği… Grace Kelly gibi zarafet simgesi bir kayınvalidenin izleri… Bir milyar dolar gelirli olan bir Prens koca… Yasal zorunluluk olmamasına rağmen kocası için dinini değiştiren, aylarca Fransızca ders alan bir prenses… Tüm bunlar kulağa bir masal gibi geliyor. Ancak değil. Monako’nun prensesi Charlene’nin hayatı ‘dedikodulara’ göre tam bir kabus.

Monako Prensi II. Albert ve eşi Prenses Charlene geçen hafta evliliklerinin birinci yıldönümünü kutladı. Ancak geride kalan bir yılda çiftin ne kadar mutlu olduğu merak konusu. Zira evlilikle ilgili skandallar düğünden önce kendini göstermeye başlamıştı. 54 yaşındaki prens çapkınlığıyla biliniyordu. Adı Hollywood’un ünlü isimlerinden Sharon Stone, Brooke Shields ve Gwyneth Paltrow, top modellerden Naomi Campbell ve Claudia Schiffer ile anılmıştı. Üstelik gayrimeşru iki de çocuğu vardı. Biri prensin emlakçı bir kadın ile iki hafta süren kaçamağından olan 20 yaşındaki kızı Jazmin Grace, diğeri ise bir hostesten doğan 8 yaşındaki oğlu Alexandre Coste.
Evlilik tarihi yaklaştıkça ortaya gayrimeşru bir çocuk daha çıktı. Üstelik bu çocuk 18 aylıktı. Yani eğer babası gerçekten Prens II. Albert ise prensin Charlene ile ilişkisi sırasında olmuştu. Prensin düğünden sonra DNA testi yaptıracağı açıklandı ancak aradan geçen bir yıla rağmen testin sonuçlarıyla ilgili hâlâ bir bilgi yok.

Düğünden önce tam üç kez kaçmaya çalışmıştı

Gazetelerde bir yıl önce birbiri ardına çıkan haberlerde Prenses Charlene’nin aldatıldığını öğrendikten sonra üç kez Monako’dan kaçmaya çalıştığı yazıldı. Hatta son olarak düğünden bir hafta önce ülkesi Güney Afrika’ya gitmeye çalışırken helikopterle geldiği Nice havaalanında pasaportuna el konulmuş ve Charlene’nin ülkeden çıkışına izin verilmemişti.
Tüm bu iddialar o günlerde saray kaynaklarınca ‘çekememezlik’ denip reddedildi. Ancak iddiaların arkası düğünden sonra da kesilmedi. Dedikodulara göre 90 milyon dolarlık düğün göstermelikti, üstelik ikili balayı için gittikleri Güney Afrika’da ayrı otellerde konaklamışlardı.
Son iddia ise ikilinin evlilik sözleşmesi yaptığı yönünde. Anlaşmaya göre Charlene, prense ‘yasal’ bir varis verdikten sonra boşanabilecekmiş. Zira Monako anayasasına göre evlilik dışı doğan çocuk tahta geçemiyor. Onun için 1297’den beri Monako Prensliği’ni elinde bulunduran Grimaldi Ailesi’nin iktidarını sürdürebilmesi için bu ‘yasal’ evlilikten mutlaka bir çocuk doğmalı. Hatta her ihtimale karşı 2002’de yapılan değişiklikle, Prens Albert’in ölmesi halinde tahtın kardeşlerine geçmesinin önü açıldı. Evleneli bir yıl olmasına rağmen prensesin hamile kalamamasının sarayda büyük stres yarattığı, bu konunun dile getirilmesinin tabu haline geldiği bile konuşuluyor.

Güney Afrika’nın altın madalyalı yüzücülüğünden prensesliğe

34 yaşındaki Charlene Wittstock güney Afrika ülkesi Zimbabwe doğumlu. Fakat ailesi o 12 yaşındayken Güney Afrika’ya taşınmış. Charlene de burada büyümüş. Babası satış müdürü. Annesi ise yüzme antrenörü. Charlene’nin yüzme merakı da annesinden geliyor. Genç yaşta başladığı yüzmede pek çok madalya kazanmış. 18 yaşındayken Güney Afrika Şampiyonası’nı kazanmış. 2000 yılında Sydney Olimpiyatları’nda takımı beşinci gelmiş. Aynı yıl Monako’daki uluslararası yarışta altın madalya kazanmış. Prens Albert ile de işte bu yarış sırasında tanışmışlar. Fakat ikili ilk kez 2006 yılında birlikte görüntülenmişlerdi.

Herkes onu kayınvalidesi Grace Kelly’nin tahtına aday gösteriyor

Prenses Charlene, sık sık Prens II. Albert’in annesi Grace Kelly ile kıyaslanıyor. Ünlü Hollywood yıldızı zarafetiyle tüm dünyanın hayran olduğu bir isimdi. Charlene de bugün ihtişamıyla Prenses Grace Kelly’nin tahtına aday gösteriliyor. Grace Kelly ile Prens Albert’in babası Prens III. Rainier’in evliliği peri masalı gibiydi. Bu evlilikten Albert’ın yanı sıra Caroline ve Stephanie isimli iki kızları da olmuştu. Güzelliği ve yardım faaliyetleriyle sadece Monako’nun değil tüm dünyanın gıpta ettiği Kelly’nin, 1982 yılında henüz 52 yaşındayken geçirdiği bir trafik kazasında hayatını kaybetmesi tüm dünyayı yasa boğmuştu. Prens Rainier, bu tarihten sonra çekilen her aile fotoğrafında Prenses Grace’in portresinin de gözükmesine özen göstermişti. Rainier de 2005 yılında, 81 yaşında hayatını kaybetti ve Kelly’nin yanına gömüldü.

AİLEDE BÜYÜCÜ LANETİ Mİ VAR?

Kraliyet ailesinin üzerinde 13. Yüzyıl’dan bu yana lanet olduğu rivayet ediliyor. Prens I. Rainier kaçırarak tecavüz ettiği kadını yüzüstü bırakıp başka birisiyle evlenmiştir. Tecavüz edilen kadın büyücüdür ve Grimaldi Ailesi’ni “Evlilikte asla mutluluğu bulamayın” diye lanetler. Grace Kelly’nin ölümünden sonra gündeme gelen bu rivayet kraliyet ailesinin diğer mensupları için de gerçek gibi görünüyor.

Caroline üçüncü evliğini sürdürüyor

Güzelliği dillere destan Grace Kelly’nin büyük kızı Prenses Caroline ailesine karşı gelerek evlendiği Fransız playboy Philippe Junot’dan iki yıl sonra boşandı. İkinci kocası İtalyan işadamı Stefano Casiraghi ise Monako sahillerinde sürat teknesiyle geçirdiği kazasında hayatını kaybetti. Caroline şu anda üçüncü evliliğinde mutluluğu arıyor.

Stephanie’nin 3 gayrimeşru çocuğu var

En küçük Prenses Stephanie’nin skandallarla dolu özel hayatı saraydan kovulmasına yol açtı. Eski korumasından iki, kayak hocasından bir gayrimeşru çocuğu var. Bugüne kadar üç kez evlenen Stephanie’nin evlilikleri hep boşanmayla sonuçlandı.