Justin Bieber’e 11 gün kala

Justin Bieber’e 11 gün kala

21 Nisan 2013 0 Yazar: damladogan

Pek çok genç kızın heyecanla beklediği tarihe az kaldı. Justin Bieber’ın 2 Mayıs’taki İstanbul konseri için geri sayım başladı. Anne-babalar kesenin ağzını açtı. Bilet alabilmek için bazı aileler neredeyse 700 lirayı gözden çıkardı. Annesinin YouTube’a yüklediği videolarla ünlenen yıldız üç yılı aşkın süredir pop kültüre hükmediyor. Usher, Chris Brown, Sean Kingston, Nicki Minaj gibi birbirinden ünlü isimlerle düet yapıyor. Çıkardığı her albümle bir numara oluyor, ödülleri topluyor. Ama geçen hafta konuşulan JustinBieber’ın konserinden çok imza attığı yeni bir skandal oldu. Üstelik bu ilk de değil! İşte genç şarkıcı Justin Bieber ve skandalları…


“Anne Frank, Blieber olurdu” deyince…

Bieber geçen haftasonu konser vermek için Hollanda’nın başkenti Amsterdam’daydı. Konserden önce de biraz şehri gezdi. Tabi korumalar, arkadaşları ve onu birazcık da olsa yakından görmeye çalışan koca bir hayran kitlesiyle. Kentteki duraklarından biri Anne Frank Müzesi’ydi. Burada gördükleri aslında onu çok etkilemişti. Ziyaretçi defterine de böyle yazdı. “Buraya gelmek çok ilham verici. Anne harika bir kızmış” dedi ve ekledi: “Bugün yaşasaydı umarım o da bir Blieber (Bieber hayranı) olurdu.” İşte bu son cümle Yahudileri ayağa kaldırdı. Onlara göre; Bieber, Yahudi soykırımı ve yaşanan acılarla adeta dalga geçmişti.

ANNE FRANK KİMDİR?

İkinci Dünya Savaşı sırasında Yahudi Soykırımı’ndan kaçmak isteyen Anne Frank ve ailesi Almanya’dan Hollanda’ya gelmişti. Ancak burası da Nazi işgali altındaydı. Amsterdam’da bir evin çatı katında dapdar odalarda tam iki yıl saklandılar. Tek suçları(!) Yahudi olmaktı. Anne Frank işte bu günlerde yaşadıklarını günlüğüne yazdı. Umut doluydu. O günlerin geçeceğine inanıyordu. Ama olmadı. Saklandıkları evde Nazi subayları tarafından yakalandılar. Toplama kampına götürüldüler. Savaş bitmeden sadece iki ay önce de kampta öldüler. Soykırımdan sadece babası kurtulabilmişti. Geri döndüğünde babası bu günlüğü bulup yayımlamaya karar verdi. Anne Frank ve günlüğü Yahudi Soykırımı’nın sembollerinden biri oldu.

Tek skandalı bu değil ki…

Justin Bieber geçen yıl ABD’nin ünlü talkshow’cularından David Letterman’ın şovuna katılmıştı. Son dövmesini gururla sergilerken Letterman ona “Dövmeyi çok abartma da vücudun Sistine Şapeli’ne dönmesin” dedi. Letterman, Vatikan’daki Michelangelo’nun eserleriyle bezeli SistineŞapeli’nden bahsediyordu. Ancak Bieber espriyi anlamadı. “Vücudumu Sixteenth (16’ncı) Şapel’e benzetme gibi bir niyetim yok” dedi. Letterman’ın tepkisiyse “Ah şu Kanada okulları” oldu.

19 yaşında, tam bir fenomen

Sevmeyenlerinin sayısı hayli yüksek olsa da, 19 yaşındaki genç şarkıcı kendi yaş grubu arasında tam bir fenomen. Facebook sayfasının 53 milyon hayranı, Twitter hesabının 38 milyon takipçisi var. Üstelik araştırmalara göre her geçen saniyede Twitter’da yeni bir takipçisi daha oluyor. Atılan her yüz tweetten biri onun hakkında. Her yaptığı olay oluyor. Gençlerin çoğu onun gibi giyiniyor, saçlarını onun gibi kestiriyor. Sadece geçen yıl 55 milyon dolar kazandı. ‘My World Tour’ turnesinin New York’taki konserinde yaklaşık iki bin bilet 22 dakika içinde tükendi. Teksas’ta bir günlüğüne 11 yaşındaki bir kız vali yapılınca ilk icraat olarak sokaklardan birinin adını Justin Bieber olarak değiştirdi. Norveç’te sırf onun konseri var diye beş okulda sınavlar iptal edildi. Türkiye’deki yetkililere de duyurulur!

Bieber’ın yaşamından ilginç olaylar

· İstanbul’da 17 yaşındaki bir genç kızın Cinci Hoca’ya giderek konser için Türkiye’ye geldiğinde Justin’in ona aşık olması için büyü yaptırdığı ortaya çıktı. Üstelik bunun için 800 lira vermişti. Üfürükçü hoca geçen aylarda teknik takiple yakalandı.

· Bieber’ın lüks otomobilinin fotoğraflarını çekmeye çalışan bir paparazziyaptığı trafik kazasında hayatını kaybetti.· Eski koruması Moshe Benabou ona dava açtı. Şarkıcının, yaklaşık 420 bin doları bulan fazla mesai ücretlerini ödemediğini ve kendisine saldırdığını ileri sürdü.

· Geçen yıl 20 yaşındaki Mariah Yeater adlı ABD’li genç kız JustinBieber’dan bir erkek çocuğu olduğunu iddia ederek mahkemeye başvurdu. DNA testi Justin’in baba olmadığını ortaya çıkardı.

· Ancak yine de babalık iddiası eski sevgilisi Selena Gomez’le arasını bozdu. Bunun üzerine Bieber, Gomez’in gönlünü almak için Paris’teki Disneyland’i bir günlüğüne kapattı.· Genç şarkıcı daha önce de Gomez ile birlikte Titanic filmini izlemek için Los Angeles Lakers takımının evi Staples Center’ı kiralamıştı.

· 2011’de fanatik bir ‘Blieber’, Selena Gomez’e yumruk attı. Gomez’in Twitter hesabı da çok kez hacklendi.

· Hesaplamalara göre Bieber, sevgilisi Selena Gomez ile ilişkileri boyunca bir milyon dolar harcadı.

· Bieber son olarak Instagram’da paylaştığı bir karikatür ile gündeme geldi. Karikatürde üstü çıplak Justin bir hayranıyla birlikte yatakta görünüyor. Karikatür bir milyona yakın beğeni alsa da Bieber’ın bazı takipçilerini kızdırdı.