Parti kızı Cressida Kate’e karşı

Parti kızı Cressida Kate’e karşı

27 Ekim 2013 0 Yazar: damladogan

İngiliz medyasında bu aralar yeni bir heyecan var. Kraliyet Ailesi’nin son bekar ferdi Prens Harry de evliliğe yaklaşmış gibi görünüyor. Geçen yıl Mayıs ayından bu yana süren ilişki Kraliçe Elizabeth’in de onayını aldı. Peki Cressida Bonas yıllardır magazin gündeminin ve moda dergilerinin vazgeçilmez ismi olan Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın pabucunu dama attırabilecek mi? Buyrun, okuyun kararı siz verin.


Kate Middleton
Yaş: 31
Boy: 1.75 m
Eğitim: St Andrews Üniversitesi, Sanat Tarihi
Cressida Bonas
Yaş: 24
Boy: 1.73 m
Eğitim: Leeds Üniversitesi, Modern Dans

Nasıl tanıştılar?

·         Prens William ve Kate Middleton İskoçya’da üniversitede okudukları sırada tanıştı. Harry ve Cressida’yı tanıştıran ise Harry’nin kuzeni Prenses Eugenie. Eugenie, Cressida’nın en yakın arkadaşlarından.

Asil kan

·         Malum İngiliz Kraliyet Ailesi’nde son söz Kraliçe Elizabeth’te. 87 yaşındaki Kraliçe, William ve Kate’in evliliğine uzun süre karşı çıkmıştı. Nedeni ise Kate’in ‘sıradan’ bir aileden geliyor olmasıydı. Middleton’lar İngiltere’nin en zengin ailelerinden biri olsa da asil kandan olmamaları nedeniyle Kraliçe bu evliliğe çok zor ikna olmuştu. Cressida Bonas cephesindeyse durum farklı. Cressida’nın annesi Kral 7’inci Edward’ın torunun kızı. Yani çok uzaktan da olsa Cressida ‘mavi kan’ taşıyor.

Stilleri

·         Cressida’nın annesi Lady Mary Gaye Curzon 1960’ların ikoncanı olarak biliniyor. Stili kızına da geçmiş gibi görünüyor. Cressida 1990’lardan kalma bohem tarzıyla dikkat çekiyor. Kate Middleton da evlenmeden önce kot pantolonlu haliyle karşımıza çıkıyordu. Hatta bir yardım gecesinde giydiği transparan giysisiyle herkesi kendine hayran bırakmıştı. Ancak Kraliyet Ailesi’ne girmek yeni bir giyim tarzını da beraberinde getirdi. Cambridge Düşesi artık birbirinden şık elbiseler ve fönlü saçlarıyla gözümüzü okşuyor.  Durum bakalım Cressida Bonas için de benzer olacak mı…

Diana gibi

·         Evlendikleri günden bu yana Kate Middleton, William ve Harry’nin annesi Lady Diana ile karşılaştırılıyor. Giydiği gelinlikten, çocuğuna vereceği isme kadar her şey onunla kıyaslandı. Ancak su götürmez bir nokta var ki o da Cressida Bonas İngilizlerin gönlünde taht kuran Lady Diana’ya olan benzerliği ile dikkat çekiyor. Bonas’ın bu benzerliğinin Harry’nin evlilik kararında da etkili olduğu tahmin ediliyor.

Parti kızı Cressida

·         Cressida Bonas zaman zaman gazetelere ‘parti kızı’ olarak niteleniyor. Kate’in de 2009’da William’la ilişkilerinin ‘ciddileştiğini’ açıklamadan önce magazinde benzer bir namı vardı.

Çıplak Prens

·         Kate ve William çiftine göre Cressida ve Harry’nin ilişkisi çok daha çılgın. Tabii her şeyin de bir sınırı var. Öyle ki Prens Harry’nin geçen yıl Las Vegas’ta sarhoşken çekilen çıplak fotoğrafları ikilinin bir süreliğine ayrılmasına neden olmuştu.

Ne içer, ne dinlerler?

·         Cressida’nın en sevdiği içki rom. En çok dinlediği müzik tarzı indie. Hatta sık sık müzik festivallerinde görüntüleniyor. Kate ise viski içiyor ve pop müzik dinliyor.

Cressida’nın ablası William’ın büyük aşkı

·         Cressida Bonas’ın Kate Middleton ile yıldızı pek de barışacak gibi durmuyor. Zira Prens William’ın zamanında Cressida’nın üvey ablası Isabella’a büyük aşk duyduğu biliniyor. Middleton’ın müstakbel eltisinin ailesini etraflarında görmek istemediği konuşuluyor. Isabella’nın Virgin Grubu’nun sahibi Sir Richard Branson’ın oğlu Sam ile evlenmiş olması da durumu değiştirmemiş gibi görünüyor.
·         Cressida’nın Temmuz ayında dünyaya gelen Prens George’un vaftiz törenine davet edilmemesi bu kıskançlığın bir göstergesi olarak yorumlandı. Ancak Kate Middleton da ilk kez Prens William’la birlikteliğinin 4’üncü yılında kraliyet ailesinin bir organizasyonuna katılmıştı.

İkisi de spor tutkunu

·         Kate Middleton da Cressida Bonas da kayak yapmayı çok seviyor. Kate kürekten yüksek atlamaya hemen her spor dalıyla ilgileniyor. Cressida’nın da tenis oynadığı ve maratonlara katıldığı biliniyor.

Kardeşleri popüler

·         İkisinin kardeşleri de magazin basınının ilgi odağı. Pippa Middleton’ın giyim tarzından sevgililerine yaptığı ve giydiği her şey manşetlere taşınıyor. Benzer durum Cressida için de geçerli. Üvey ablası Isabella İngiltere’nin en ünlü oyuncu ve modellerinden biri.