Cumhurbaşkanları da aldatır: İşte bir yasak aşkın 5N 1K’sı

Cumhurbaşkanları da aldatır: İşte bir yasak aşkın 5N 1K’sı

19 Ocak 2014 0 Yazar: damladogan

Fransa  Cumhurbaşkanı Francois Hollande’ın basın toplantısı… Haber merkezinde önümdeki altı ekranda da aynı görüntü… Daha Hollande salona gelmemiş bile. Ancak bütün yabancı haber kanalları bir boş kürsüyü bir Hollande’ın salona giriş yapacağı kapıyı veriyor döne döne. Yolsuzluk istifa sebebi değil, onu öğrendik çok şükür. Ama acaba yasak aşk skandalı istifa getirir mi diye heyecanlı gazeteciler. Bir de itiraf edecek mi diye… Hollande ekonomi, istihdam falan derken tüm gözlerde sadede gel bakışı var. Belki kalkan bir el hayat arkadaşı Valerie Trierweiler’in olur diye kalabalığı tarıyor gözlerim. Pekâlâ bir gazeteci olarak basın toplantısında o da soru sorabilir neticede… Herkesin aklındaki soruda cevap en çok onun hakkı: Yaptın mı yapmadın mı? Peki bu yasak aşk skandalı ne? Nerede ve nasıl patlak verdi, taraflar kim, bu ilişki ne zamandır sürüyor, Fransa’da neler yaşanıyor, neler konuşuluyor? Bir yasak aşkın 5N 1K’sına buyurun.

 


Ne?

Fransa’nın önde gelen haftalık magazin dergilerinden Closer patlattı haberi. Eylül 2012’de Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın üstsüz fotoğraflarını yayınlayarak olay yaratan dergi… İtalya’nın eski Başbakanlarından Silvio Berlusconi’nin ailesine ait. Fransa’nın ünlü aktrislerinden Julie Gayet ile Cumhurbaşkanı Hollande’ın gizli aşk yaşadığını öne sürdü. Kanıt olarak da kaçamak yaptıkları apartmanın girişine motosikletiyle park eden kasklı bir adamın fotoğrafı yayımlandı. “Komşulara doğrulattık bu adam Hollande” denildi. Ayakkabıları da Hollande’ın diğer fotoğraflarıyla karşılaştırıldı, benzerliğe dikkat çekildi. Fransa kamuoyu pek aldırış etmese de skandal tüm dünyada gündemin ilk sıralarına oturdu bir anda.

Kim?

Yasak aşk skandalının öznesi, 41 yaşındaki Julie Gayet. Babası ünlü bir cerrah. Hollande’ın yakın arkadaşı. Onun vesilesiyle girdi Gayet partiye. Hollande’ın 2012’deki seçim kampanyası filmlerinde bile oynadı. “Ondan çok etkilendim. Söylediğini mutlaka yapar,” dedi o videoda. Fransa’nın ünlü simalarından… 50’den fazla filmde yer alan, sinema ve televizyon yıldızı… Cüretkâr bir isim. Lezbiyenden fahişeye onlarca rolde oynadı bugüne kadar. Çırılçıplak görüntüleri bile var. Son filminde de Fransız hükümetinin göbeğinde herkesin gönlünü çalan bir siyasi danışmanı oynuyordu. Meğer rolün içine fazlasıyla girmiş. Öyle ki Fransa Cumhurbaşkanı’ndan dört aylık hamile olduğu bile öne sürüldü. Eğer doğruysa anlaşılan bu skandalın patlak vermesinin de ‘zamanlaması manidar’!

Ve madalyonun diğer yüzü, Hollande’ın 7 yıllık hayat arkadaşı Valerie Trierweiler… Skandalın ortaya çıkmasının ardından hastaneye kaldırıldı apar topar. Doktorlar izin vermediği için Hollande ancak Cuma günü ziyaret edebildi onu. Ama çiçek ve çikolata yolladı bu arada destek olmak için.  Arkadaşlarının açıklamalarına göre ‘tren çarpmış gibi’ hissediyor Trierweiler kendisini. Fakat yine iddialara göre Hollande’ı affetmeye hazır.

Nerede?

Derginin iddialarına göre aşk yuvası Paris’te Elysee Sarayı’nın yanı başındaki bir apartman. Değeri üç milyon Euro’yu bulan bir dairede gizlice buluşuyor Hollande ve Gayet. Kabul etmese de, evin ünlü aktör ve yazar, aynı zamanda da Korsika mafyasının önde gelen isimlerinden Michel Ferracci’ye ait olduğu iddia ediliyor. Ferraci’nin eski eşi, Gayet’nin yakın arkadaşı. Tabii, mafya falan derken işler daha da dallanıp budaklanıyor.

Nasıl?

Fransız lider sevgilisiyle buluşmalara sırdaşı olarak gördüğü bir korumasının kullandığı moped ile gidiyordu. Tanınmamak için de başındaki kaskı içeriye girene kadar çıkarmıyordu. Gece orada kalamıyordu Hollande. Ancak Gayet ile beraber geçirdikleri akşamların sabahında, bu özel koruma Hollande’ın sevgilisine kahvaltı için kruvasan götürüyordu. Telafi niyetine…

Ne zaman?

İddialar önce ikilinin altı aydır aşk yaşadığı yönündeydi. Daha sonra Closer ilişkinin iki yıldır sürdüğünü öne sürdü. Hollande’ın seçim kampanyası sırasında başlamış aşk. Hatta Trierweiler ile gidecekleri birçok tatile ‘iş’ nedeniyle katılmamış Hollande. Sevgilisinin yanına kaçmış. Yeni yıla da beraber girmişler. Hollande-Gayet aşkına dair iddialar ilk kez gündeme gelmiyor. Mart 2013’te Gayet bu tür haberler üzerine bazı internet siteleri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Bu kez de Closer’a 50 bin Euro’luk tazminat davası açtı.

Neden?

Neden sorusunun yanıtı olur mu bilemem ama bir söz var: ‘Bir kez yapan yine yapar.’ Hollande ve Trierweiler de ilişkilerine Hollande evliyken başlamıştı. Tarih tekerrürden ibarettir… Hollande, 30 yıllık eşi, dört çocuğunun annesi Segolene Royal’i kendi itirafına göre iki yıl, iddialara göre on yıldan fazla bir süre aldatmıştı Trierweiler ile. Hatta yeni sevgiliyi intikam için Royal’in ayarladığı bile iddia ediliyor. Ne diyelim. İntikam soğuk yenen bir yemektir.