Brangelina ayrılığından neler öğrendik?

2016/09/25 Dünya damladogan

12 yıllık peri masalı sona erdi. Ünlü oyuncular Angelina Jolie ve Brad Pitt boşanma kararı verdi. Hafta boyunca çok konuşuldu, çok tartışıldı. Nedeni her ne olursa olsun, bakın bu ayrılık bize neler öğretti…

 


Dünyanın en güzel kadını da olsan aldatılabilirsin

Marion Cotillard “Sevgilimden hamileyim” deyip iddiaları reddediyor. Ancak magazin basınına göre Angelina Jolie ve Brad Pitt’in boşanmasının nedeni aslında o. İddiaya göre film setinde Pitt, Jolie’yi onunla aldattı. Magazincilerin sağı solu belli olmaz evet ama bilinen bir şey varsa o da ateş olmayan yerden duman çıkmayacağıdır. Eğer iddia doğruysa son yılların en beğenilen ve en çok arzulanan kadınlarından biri daha aldatılanlar kervanına katılmış oldu. Üstelik maalesef o tek de değil. Aslında bizim nesil en büyük şoku Adriana Lima’yla yaşamıştı. Milyonlarca erkeğin rüyalarını süsleyen bu ‘melek’ 2014’te eşi tarafından aldatıldı ve ardından da boşandı. Yine yıllarca ‘en çekici kadınlar’ listesini süsleyen Eva Longoria, Nicole Kidman, Demi Moore ve Elizabeth Hurley de aldatılan isimlerden birkaçı.

Tarih yine gösterdi: Bir kez aldatan hep aldatır

Büyüklerin bu sözünü es geçmemek lazım. Maalesef hayat bizi hiç yanıltmadı. Aldatmanın biri ikisi yok. İşte bu yüzden de sosyal medyanın en çok konuşulanlarından biri de ‘ne ekersen onu biçersin’ yani bir nevi ‘karma’ meselesi oldu. Jennifer Aniston’ı film setinde Angelina Jolie ile aldatmıştı Brad Pitt. Tabii eğer doğruysa aynısı bu kez Jolie’nin başına geldi. Bu olay da tek değil. Gözyaşı üzerine yuva kurulmaz dedikleri belki de… Mesela bir Jude Law-Sienna Miller örneği var hafızalarımızda. Law da eşini aldatarak Miller ile birlikte olmaya başlamıştı. Çift tam da nişanlanmış ve evlilik hazırlığı yaparken, Law yine uslu duramadı. Bu kez çocuklarının dadısıyla aldattı Miller’ı.

Hayatta hiçbir şeyin garantisi yok

Onlar 12 yıldır mükemmel ve örnek çift olarak gösteriliyordu. Sosyal sorumluluk projelerinden, beraber çektikleri filmlere, katıldıkları davetlere attıkları her adım olay yaratıyordu. Hatta evlenirken bile bir farkındalık yarattılar. “ABD’de önce eşcinsel evlilikler yasallaşsın biz sonra resmi nikah kıyacağız,” dediler. Sonsuza kadar mutlu mesut yaşayacaklarını sanıyorduk, yanılmışız. Onların ilişkisi bile bittiyse, herhalde her şey bitebilir.

Başarılı kadın figürü erkekleri zorluyor mu?

Angelina Jolie ilişkileri sırasında her geçen gün geliştirdi kendini. Hollywood’da yerini sağlamlaştırmakla kalmadı hayır işleriyle de ön plana çıktı. Kazandığının 3’te birini zaten mutlaka bağışlıyordu. Çıtayı daha da yükseğe taşıdı. Birleşmiş Milletler’in İyi Niyet Elçisi oldu. Suriyeli mültecilerin kaldığı kamplara, Afrika’da onlarca farklı noktaya gitti. Sosyal medya işte bu konuyu da çok konuştu. Brad Pitt’in bunca yıl yerinde saydığı, Jolie’nin bu kadar ön plana çıkmasını kaldıramadığı iddia edildi. Benzetmek gibi olmasın ama yıllar önce Uma Thurman tam da kariyerinin zirvesindeyken eşi Ethan Hawke tarafından aldatılmıştı. Üstelik Hawke boşanma sonrası yaptığı açıklamada Thurman’ın başarılı kariyerinin ona kendisini ezik hissettirdiğini söyleyip suçu Thurman’a atmıştı.

Şiddet şan şöhret dinlemiyor

Boşanma davası haberi ortaya çıktıktan sonra ilk konuşulanlardan biri de çiftin çocuklar nedeniyle ‘büyük’ bir tartışma yaşadığıydı. Ancak ayrıntısı bilinmiyordu. Birkaç gün sonra Pitt’in özel uçaklarındayken, uçuşun ertelenmesine sinirlendiği ve çocuklarından birine sözlü ve fiziksel saldırıda bulunduğu iddia edildi. Hatta olayla ilgili Los Angeles Polis Departmanı ve FBI’ın soruşturma yürüttüğü belirlendi. Hal böyle olunca olayın rengi değişti bir anda. Alkol ve uyuşturucu etkisi altındayken daha önce de benzer olayların yaşandığını iddia edenler bile oldu. Camiada az rastlanan bir olay da değil üstelik bu. Ne kadar göz önünde insanlar olsalar da ünlülerin aile hayatları da bazen böyle üzücü olaylara sahne olabiliyor. Çocuklarına şiddet uyguladığı iddia edilen birçok ünlü isim var. Onların başında ünlü şarkıcı John Travolta geliyor. Onun yanı sıra depresyonda olduğu dönemde Britney Spears’ın ve eşiyle tartıştığı sırada Nicolas Cage’in de çocuklarını dövdüğü iddia ediliyor.

 

sayfa-1

, , , , , ,

Related Post

Brangelina efsanesini çökerten “Müttefik”

Şarabını söyle Angelina sofrana gelsin

Yorumlarınız benim için çok önemli...