Beyaz Saray’ın en seksi First Lady’si

Beyaz Saray’ın en seksi First Lady’si

13 Kasım 2016 4 Yazar: damladogan

ABD’de Donald Trump rüzgârı daha ilk günlerden esmeye başladı. Tüm gözler onun üzerinde. Ama onun kadar dikkat çeken biri daha var. Eski model eşi Melania Trump. Herkes onu konuşuyor. ABD’nin artık nur topu gibi bir stil ikonu var. İşte Modern Sindirella denen Melania Trump’ın Slovenya’dan Beyaz Saray’a uzanan hikâyesi…


Aslında o tam bir Amerikan rüyası. Fırsatların ülkesi ABD’ye göç edip hayatın 180 derece değişebileceğinin kanıtı. Önce emlak milyarderinin eşi oldu, ardından bu süper devin First Lady’si. Michelle Obama sağlıklı yaşam ve sporun önemine dikkat çekerek tam bir rol model olmuştu 8 yıl boyunca. Bu kez gençler onu örnek alırsa neler olur bilmem. Zira kendisi dergilere çırılçıplak pozlar veren, eşi Trump’la mutlaka her gün ‘en az bir kez’ seviştiğini söyleyebilecek kadar ‘açık sözlü’ bir kadın. Hatta ABD’nin çıplak pozları olan ilk First Lady’si. Huyları olmasa da stili şimdiden ilgi odağı… Giydiği her şey yok satıyor. Peki, ABD’nin gözleri kamaştıran bu yepyeni First Lady’si kim? Buyurun anlatayım…

5 dil bilen, Yeşil Kartlı ilk First Lady

Melania Trump Slovenya asıllı. 1970’de dönemin Yugoslavya topraklarında efsanevi lideri Tito döneminde doğmuş. Biraz ironik ama babası parti üyesi olacak kadar sıkı bir komünist. Annesi tekstil işçisi olunca, röportajlarında söylediğine göre “Moda işine erken yaşta girmiş”. Önce annesinin diktiklerini giyip küçük çapta tanıtımlar yapmaya başlamış. 16 yaşında ise ilk profesyonel reklam çekimini yapmış. Böylece modellik kariyeri de başlamış. Önce Milano’ya ardından Paris’e gitmiş kariyer peşinde. 1996 yılında ise şansını New York’ta denemeye karar vermiş. Önce çalışma vizesi, 2001’de ise Yeşil Kart almış. 2006’dan bu yana Amerikan vatandaşı. 1825’ten bu yana ABD dışında bir ülkede doğan ve sonradan vatandaşlık alan ilk First Lady. İngilizce ve Slovence’nin yanı sıra Sırpça, Fransızca ve Almanca biliyor. Trump’ın uluslararası ziyaretleri sırasında işe yarayacağı kesin…

Emlak milyarderi ile gece kulübünde tanıştı

Donald Trump’la hayli eğlenceli bir tanışma hikâyeleri var. ABD’ye geldikten 2 yıl sonra Manhattan’ın ünlü gece kulüplerinden birindeki bir davette tanışmış ikili. Trump o geceye sevgilisiyle gelmiş. Ama Melania’ya ilk görüşte aşık olmuş. Melania ise yanındaki diğer kadını gerekçe göstererek reddetmiş Trump’ı. Ama Trump vazgeçmemiş. Tüm gece peşinden koşmuş. Sonunda kadınlar tuvaletinin önünde yakalayıp zorlayınca, Melania kendi numarasını vermek yerine onun numarasını istemiş kurtulmak için. Trump bir röportajında “Ev, iş ne kadar numaram varsa hepsini verdim,” diye anlatıyor o anı. Bu durum Melania’nın fazlasıyla hoşuna gitmiş, aramaya karar vermiş. Ama özellikle bir hafta beklemiş aramadan önce. Ve ardından da büyük aşk başlamış. Öyle ki birkaç ay içinde Melania, Trump’ın evine taşınmış.

Hayatının merkezinde oğlu Barron var

Aralarında 24 yaş fark var. Hatta Melania, Trump’ın en büyük oğlundan sadece 7 yaş büyük. Ama bu ilişkilerine engel olmadı. 7 yıl sonra, yani 2005 yılında Melania 2 milyon dolarlık 12 karat yüzük ve bin saatte hazırlanan 100 bin dolarlık bir gelinlikle evlendi Trump’la. Trump’ın 3’üncü eşi oldu. O düğünün davetlileri arasında Bill ve Hillary Clinton çifti de vardı. Bir yıl sonra ise çiftin oğulları Barron William dünyaya geldi. O tarihten sonra da kendini oğluna verdi Melania Trump. Hatta First Lady olduktan sonra da önceliğinin oğlu olacağı konusunda kararlı. Trump’ın artan iş yüküne karşı, onun eksikliğini oğluna daha fazla zaman ayırarak kendisi kapatacakmış. Anlaşılan diğer First Lady’ler kadar ön planda olmayacak.

Melania ne giyse olay oluyor

Ancak o ne kadar arka planda kalmak isterse istesin şimdiden herkes onu ve güzelliğini konuşuyor. Moda dergileri onun stiliyle ilgili makale üzerine makale yazıyor. Çünkü Beyaz Saray’a uzun süredir olmayan bir hava ve tarz getirdi. Moda severleri Michelle Obama’nın minik topuklarından kurtardı, stilettoları hayatımıza geri soktu. Genelde siyah, beyaz ya da pastel tonları tercih ediyor. Onu desenli kıyafetlerle görmek zor… Kolları ya da omuzları hareketli kıyafetleri seviyor. Sık sık omuzlarına attığı şık paltoları ile görülüyor. Çok değişik bir kadın aslında Melania. Botoksa da estetiğe de karşı. “Hiçbir şey yaptırmadım, yaptırmam” diyor. Annesi gibi huzurla yaşlanacağını söylüyor.

Dünyanın göz kamaştıran First Lady’leri

-Melania Trump’ın First Lady olması akla tarihe geçen birbirinden alımlı diğer lider eşlerini getirdi. Onların başında John F. Kennedy’nin eşi Jacqueline Kennedy Onassis geliyor. Güzelliğiyle her zaman ilgi çekti. 1929 doğumlu Jackie Kennedy zamansız şıklığın ve asaletin sembolü oldu. Eldivenleri, inci kolyeleri ve şapkalarıyla tarihe geçti.
-Melania Trump’la tüm bu süreçte en çok kıyaslanan isim ise Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin eşi Carla Bruni. O da Fransa topraklarında değil, İtalya’da doğmuş. Sanatın yanı sıra Melania Trump gibi mimarlık eğitimi almış. Model ve şarkıcı. Aslında ortak noktaları çok. Kim bilir Sarkozy belki 2017’deki cumhurbaşkanlığı seçimlerini tekrar kazanırsa iki First Lady çok yakın arkadaş olabilir.
– Güzelliği dillere destan bir başka lider eşi ise Ürdün’ün Kraliçesi Rania. Eşinin kral olduğu 1999’dan bu yana hiç geri planda olmadı. Kurduğu vakıflarla şiddet gören ve cinsel tacize uğrayan kadın ve çocukların koruyucu meleği oldu. IŞİD karşıtı gösterilerde hep en öndeydi. Hatta yeri geldi Fransız Charlie Hebdo Dergisi’ne Aylan bebekle ilgili karikatürleri nedeniyle en sert tepkiyi o gösterdi.
– Asalet denince akla gelen isimlerin başında Grace Kelly geliyor. Hollywood’un göz bebeğiyken Monaco Prensi ile evlenerek bir anda prenses oldu. Yıllar geçse de hâlâ en önemli stil ikonlarından biri. 1982’de henüz 52 yaşındayken trafik kazasında ölümü tüm dünyayı yasa boğdu.

sayfa