Kate Middleton’a rakip geliyor… Saray’ın kurallarını yıkan kadın: Meghan Markle

Kate Middleton’a rakip geliyor… Saray’ın kurallarını yıkan kadın: Meghan Markle

3 Aralık 2017 0 Yazar: damladogan

81 yıl önce iki kez boşanmış ABD’li bir kadına aşık olan İngiltere Kralı 8. Edward sırf evlenebilmek için tahttan feragat etti. Bu nedenle taht el değiştirdi ve kardeşi yani Kraliçe Elizabeth’in babası kral oldu. Yıllar sonra yine ABD’li hem de boşanmış bir kadın İngiltere’de tüm dengeleri alt üst etmiş durumda.


 

Magazin kulislerinin de siyaset arenasının hareketliliğinden aşağı kalır yanı yoktu geçen hafta. Son bekar İngiltere Prensi de gözümüzün önünden uçtu gitti. 1.5 yıllık sevgilisi ABD’li ünlü oyuncu Meghan Markle’a evlenme teklif etti. Çift önümüzdeki baharda gönüllerin düşesi Kate Middleton 3. çocuğunu doğurduktan sonra evlenecek. Peki, kimdir Meghan Markle? Gelin o ilginç hayat hikayesine bakalım.

Babasına 3 milyonluk piyango vurmuş

Markle doğuştan şanslılardan. Los Angeles’ta film setlerinde ve spot ışığı altında geçmiş çocukluğu. Emmy ödüllü babası birçok ünlü dizide ışık şefi olarak çalışıyormuş. Hatta 1986’daki Oscar Töreni’nde bile görev almış. Afrika kökenli annesi ise dizilerde makyözlük yapıyormuş. Babasının önceki evliliğinden olan 2 çocuğuyla birlikte yaşamışlar. Meghan 7 yaşındayken anne ve babası boşanmış. Orta halli hayatları 1990 yılında bir anda değişmiş. Meghan 9 yaşındayken babasına 750 bin dolar yani 2.94 milyon liralık piyango çıkmış. Ağabey ve ablasının aksine çok daha rahat bir hayat sürmüş, Northwestern Üniversitesi dahil en iyi okullarda eğitim almış.

Hem cüretkâr hem de sivri dilli

2006’da CSI: NY dizisinde, 2011’de ise Suits ile iyiden iyiye adını duyurdu. Cüretkâr sahneleriyle bilinen bir oyuncu Markle. Son dönemde dizilerdeki sevişme sahneleri internette tekrar en çok izlenenler arasına girdi. Ayrıca daha önce erkek dergileri için birbirinden seksi pozlar vermişliği de var. Tüm bunlar internetin karanlık arşivinde duruyor. Geçmişindeki tek sıkıntı bu değil. 2016’daki ABD başkanlığı seçimleri öncesi Trump karşıtı açıklamalarıyla sık sık gündemdeydi. Hatta “Trump seçilirse ABD’yi terk edip Suits’in çekildiği Kanada’ya yerleşirim,” diyecek kadar net konuşmuştu. Nitekim seçimlerden sonra da dediğini yapıp iki köpeğiyle Toronto’da yaşamaya başladı. Normalde Kraliyet Ailesi siyasetten uzak kalmasıyla ünlüdür. Ancak Markle’ın bu açıklamaları zaten çok iyi olmayan İngiltere-ABD ilişkilerinde tansiyonu bir kez daha yükseltebilir.

Ablası onun için narsist diyor

Kraliyet ailesiyle ters düşen tek yönü bu da değil. Zaten en baştan İngiliz vatandaşı bile değil. Prens Harry’den 3 yaş büyük. Ayrıca soylu bir aileden gelmiyor. Ailesi 90’lı yılları piyango sayesinde rahat geçirse de 2000’lerde annesi de babası da iflas etti. Babası Meksika’ya yerleşti. Annesi ise yoga öğretmenliğine başlayıp kendine yeni bir hayat kurdu. Bugünlerde Markle ile ilgili bir kitap yazma hazırlığında olan 53 yaşındaki üvey ablası Samantha onu sınıf atlama derdinde olan, sığ ve narsist biri olarak niteliyor. Üstelik 2011’de 7 yıllık ilişkisinin ardından Jamaika’da 4 gün 4 gece süren partilerle film yapımcısı Trevor Engelson ile evlenmişti. Çift şiddetli geçimsizlik nedeniyle 2 yıl sonra boşandı. Normalde bu da Kraliyet ailesi için büyük bir tabu. Ancak Kraliçe Elizabeth, Harry’nin aşkı için birçok kuralı esnetmiş gibi görünüyor.

Harry’e göre Leydi Diana ile çok iyi anlaşırdı

Ablası onunla ilgili ne derse desin aşkıyla Prens Harry’yi büyülemiş durumda. Harry eğer yaşasaydı Markle ve annesi Diana’nın çok yakın arkadaş olacaklarını söylüyor. Haksız da sayılmaz. Aynı Leydi Diana gibi Markle da sosyal sorumluluk projeleri ve Afrika kıtasına olan destekleriyle biliniyor. Temiz su projelerinde çalışmak için Ruanda’ya, ABD askerlerine moral vermek için Afganistan’a gitti. Angelina Jolie ve Emma Watson ile birlikte 2014’ten bu yana Birleşmiş Milletler’in cinsiyet eşitliği kampanyasında yer alıyor. Kısa bir zaman öncesine kadar kendine ait bir de internet sitesi vardı. Moda, güzellik, yemek, seyahatle ilgili yazılar yazıp tasarımlarını satıyordu. “100 dolara mumlar alarak büyüyen bir çocuk olmadım” diye tanımlıyor kendini. Bu yüzden de sattığı şeylerin en pahalısının 70 dolar olduğunu söylüyor. Ancak Prens Harry ile nişanlandığını duyurmasının ardından İngiltere’ye taşınıp bu siteyi de kapattı.